У чому відмінність між захищеним носієм і флешкою, на яку встановлено пароль?

Захищений носій (токен) має головну і принципову відмінність: ключ КЕП генерується в пам'яті токена і ніколи його не покидає. Підписання документа відбувається всередині токена.

На зашифрованій флешці після введення пароля дані доступні, як і на звичайному диску. Ніяких операцій з ключем вона не виконує, тому що не розрахована на це.

На жаль, деякі державні підприємства використовують для зберігання ключів флешки з можливістю створення шифрованого розділу і аргументують це тим, що в чинному законодавстві не прописано, яким саме має бути захищений носій.

Ця інформація не відповідає дійсності. У статті 1 Закону України "Про електронні довірчі послуги" є такі визначення:

Засіб кваліфікованого електронного підпису чи печатки — апаратно-програмний або апаратний пристрій чи програмне забезпечення, які реалізують криптографічні алгоритми генерації пар ключів та/або створення кваліфікованого електронного підпису чи печатки, та/або перевірки кваліфікованого електронного підпису чи печатки, та/або зберігання особистого ключа кваліфікованого електронного підпису чи печатки, який відповідає вимогам цього Закону;

Засіб удосконаленого електронного підпису чи печатки - апаратно-програмний або апаратний пристрій чи програмне забезпечення, які реалізують криптографічні алгоритми генерації пар ключів та/або створення удосконаленого електронного підпису чи печатки, та/або перевірки удосконаленого електронного підпису чи печатки, та/або зберігання особистого ключа удосконаленого електронного підпису чи печатки;

Отже, законом явно передбачено, що носій повинен мати експертний висновок і не повинен надавати можливості безпосереднього доступу до ключів. І в Постанові №749 також сказано, що засіб КЕП повинен мати експертний висновок.

Флешка, на яку встановлено пароль, не відповідає цим вимогам, а, отже, не може бути використана для зберігання ключів КЕП (ЕЦП) замість захищеного носія.

Отримати більше інформації та замовити захищені носії секретних ключів ви можете на нашому сайті, у будь-якого представника M.E.Doc, СОТА, крамниці "Твій час" або за тел. 044 206 72 15