За якими документами встановлюється особа?

Встановлення особи підписувача здійснюється за його паспортом або іншим документом, який посвідчує особу, відповідно до законодавства України. (абз.2 п.5.2.2 Регламенту). Документи, що посвідчують особу:

✔️ паспорт громадянина України у формі книжечки або ID-картка;
До паспортної книжечки при досягненні громадянином 25- і 45-річного віку вклеюються нові фотокартки, що відповідають його вікові. Паспорт, в якому не вклеєні такі фотокартки при досягненні його власником зазначеного віку, вважається недійсним. Строк дії паспорту безстроковий (абз.2 п.8 Постанова ВР України № 2503-XII 26.06.1992 р.)

✔️ ID-картка видається громадянам, які набули 14-річного віку строком на чотири роки, а з 18-річного віку видається на 10 років, по закінченню яких її необхідно обмінювати на нову. (ст. 21, п.2-3 Закону України від 14 липня 2016 року №1474-VIII). 

✔️ паспорт громадянина України для виїзду за кордон;
Строк дії 10 років (в документі зазначається конкретна дата).

✔️ тимчасове посвідчення громадянина України;
Тимчасове посвідчення видається на строк до 2 років. (п.3 Постанови КМ України №1111 від 17.07.2003 р.)

✔️ посвідка на проживання особи, яка мешкає в Україні (тимчасовою або безстроковою);
Посвідка на тимчасове проживання видається строком до одного року з можливістю його продовження щоразу на один рік на підставі заяви іноземця чи особи без громадянства. 
Строк дії посвідки на постійне проживання не обмежується. Посвідка на постійне проживання підлягає обміну в разі досягнення особою 25- і 45-річного віку. Постанова Кабінету Міністрів України від 28.03.2012 року №251. 

✔️ національний паспорт іноземця та його перекладом на українську мову, засвідченим нотаріусом чи бюро перекладів (строк дії або на зазначений у документі строк, або безстрокові);

✔️ посвідчення особи, яка потребує додаткового захисту;

✔️ посвідченням біженця.

❗️ Документи, в яких закінчився строк дії або не вклеєне фото (не видано нову посвідку на проживання) при досягненні відповідного віку, є НЕДІЙСНИМИ!

Кваліфікований надавач електронних довірчих послуг ЦСК «Україна» не видає сертифікати за недійсними документами!