Токени відтерміновано до закінчення карантину, але не для всіх

Кабмін постановою КМУ від 23.02.2022 р. № 229 вніс зміни до власних постанов від 09.12.2020 р. № 1236 і від 29.06.2021 р. № 677.

Даними змінами було, зокрема, дозволено тимчасово на період дії карантину:

  • використання електронних підписів чи печаток, що базуються на сертифікатах відкритого ключа, виданих кваліфікованими надавачами електронних довірчих послуг без відомостей про те, що особистий ключ зберігається в засобі кваліфікованого електронного підпису чи печатки, користувачами електронних довірчих послуг для здійснення електронної взаємодії, електронної ідентифікації та автентифікації фізичних, юридичних осіб і представників юридичних осіб у разі, коли законодавством передбачено використання виключно кваліфікованих електронних підписів чи печаток (засобів кваліфікованого електронного підпису чи печатки, кваліфікованих електронних довірчих послуг) або засобів електронної ідентифікації з високим рівнем довіри.

Нагадаємо, що карантин подовжено до 31.05.2022 року. Докладніше про це – тут.

Отже, до 31.05.2022 року можна не використовувати токени. Виняток: вчинення в електронній формі правочинів, що підлягають нотаріальному посвідченню та/або державній реєстрації у випадках, установлених законом, та випадках, пов’язаних з високим ризиком для інформаційної безпеки, що визначається власниками відповідних інформаційних та інформаційно-комунікаційних систем з урахуванням обмежень, установлених абз. другим ч. 2 ст. 17 Закону України “Про електронні довірчі послуги”. В цих випадках токени залишаються обов’язковими.