З 1 серпня ЦСК ІДД ДФС надає КЕП лише на захищені носії!

Як вже неодноразово висвітлювалося у ЗМІ та на сайті ДФС, з 07 листопада 2018 року набрав чинності Закон України «Про електронні довірчі послуги», відповідно до ст. 18 якого кваліфікований електронний підпис чи печатка вважається таким, що пройшов перевірку та отримав підтвердження, якщо під час перевірки за допомогою кваліфікованого сертифіката електронного підпису чи печатки отримано підтвердження того, що особистий ключ, який належить підписувачу чи створювачу електронної печатки, зберігається в засобі кваліфікованого електронного підпису чи печатки.

Отже, власникам кваліфікованого електронного підпису (КЕП) необхідно використовувати захищені носії ключової інформації для забезпечення надійного зберігання власних КЕП.

Тлумачення зазначеної норми викликало багато суперечок, більшість опублікованих роз’яснень переконували, що особисті ключи захищених носіїв (токени) потрібно буде застосовувати не всім суб’єктам господарювання, а лише держорганам.

Однак ДФС 24 липня 2019 р на своєму сайті повідомила, що починаючи з 1 серпня 2019 року клієнти Кваліфікованого надавача електронних довірчих послуг Інформаційно-довідкового департаменту ДФС зможуть отримати електронні довірчі послуги від Надавача ВИКЛЮЧНО на захищені носії ключової інформації.

Передбачається, що це стосується всіх суб’єктів господарювання незалежно від форм власності!

Отже, не виключено, що регулятор найближчим часом вимагатиме від усіх інших кваліфікованих надавачів електронних довірчих послуг видавати КЕП лише на захищені носії інформації.

З будь-яких додаткових питань, що стосується даної теми, можете звертатись за телефоном 044-206-72-15 або до будь-якого представника M.E.Doc у вашому регіоні.