Як отримати кваліфікований електронний підпис в Україні?

Кваліфікований електронний підпис все більше набуває популярності не тільки у бізнес-середовищі, а й серед усіх громадян, які прагнуть спростити собі діяльність. Так, КЕП стане вам у нагоді, якщо ви користуєтесь багатьма послугами, які можна легше отримати онлайн: відкриття ФОП, HELSI, Держгеокадастр, Електронний суд, Kyiv Smart City та навіть пенсії. 

Детальніше про всі послуги, для яких вам знадобиться КЕП, радимо прочитати у нашому попередньому матеріалі: Електронні підписи в Україні: особливості використання та перспективи розвитку.

А сьогодні ми поговоримо детальніше про те як же звичайному громадянину отримати КЕП, які документи знадобляться і на що варто звертати увагу, купуючи КЕП. 

Якщо ви бажаєте отримати КЕП, то для його купівлі вам слід дотримуватися наступних кроків:

 • Вибір постачальника КЕП: перше, що вам потрібно зробити, це вибрати авторизованого постачальника кваліфікованого електронного підпису. Україна має кілька ліцензованих постачальників КЕП, серед яких і наш ЦСК «Україна». Переконайтеся, що ви обираєте надійного та відомого постачальника.
 • Отримання рахунку: зверніться до обраного постачальника КЕП і отримайте рахунок на ваш КЕП та оплатіть його. 
 • Особиста ідентифікація: вам може знадобитися особисто з'явитися у відділенні постачальника КЕП з вашими документами, щоб підтвердити свою особу.
 • Підпис договору: після ідентифікації і заповнення необхідних документів ви укладете договір з постачальником КЕП. У цьому договорі будуть вказані ваші права та обов'язки відносно КЕП.
 • Отримання ключів: вами буде згенеровано спеціальний ключ, до якого постачальник надасть вам відкритий сертифікат. Зазвичай це файли на вашому комп'ютері або на спеціальному носії, а також може бути варіант зберігання КЕП на хмарному захищеному носії. 
 • Активація КЕП: на основі вашого секретного ключа та заявки на сертифікат, постачальник згенерує відкритий ключ(сертифікат), а вам потрібно лише дотримуватись усіх інструкцій. 
 • Використання КЕП: тепер ви можете використовувати свій КЕП для підписання електронних документів, укладання угод, подачі електронних заявок тощо.
 • Зберігання і забезпечення безпеки: важливо дотримуватися правил безпеки і зберігати ваш КЕП в надійному місці. Втрата ключів може стати причиною до серйозних проблем. Тому будьте обачні і дбайте про безпеку свого підпису і ніколи не передавайте його іншим людям. 

Які документи потрібні, щоб отримати КЕП?

Кваліфікований електронний підпис має юридичну силу і може бути використаний для різних юридичних цілей в Україні. Доцільно звернутися до обраного постачальника для отримання докладної інформації щодо процедур та вимог для отримання КЕП.

Для отримання кваліфікованого електронного підпису (КЕП) в Україні зазвичай потрібні такі документи:

Паспорт громадянина України:

 • Ви повинні мати оригінал паспорта громадянина України, а також його копію. Іноді вимагається нотаріально завірена копія.

Ідентифікаційний код:

 • Це числовий ідентифікатор особи, який видає Державна податкова служба України. Вам можуть знадобитися оригінал та копія ідентифікаційного коду.

Заявка на отримання сертифіката:

 • Під час генерації секретного ключа буде створена заявка на генерацію електронного сертифіката.

Посвідчення особи:

 • Іноді постачальник може вимагати додаткові документи, які підтверджують вашу особу, такі як водійські посвідчення або документи, видані іншими урядовими органами.

Платіжні документи:

 • Потрібно буде оплатити послуги по отриманню КЕП. Зазвичай це оплата за сам підпис і можливо за технічне обслуговування.

Інші документи:

Залежно від постачальника та вашої конкретної ситуації, можуть бути вимоги до інших документів або додаткових дій.

Важливо зазначити, що вимоги можуть змінюватися від одного постачальника КЕП до іншого, тому рекомендується зв'язатися із конкретним постачальником для отримання актуальної інформації про необхідні документи та процедури отримання КЕП.

Як обрати компанію-надавача КЕП?

Обираючи надійну компанію-надавача кваліфікованого електронного підпису (КЕП) в Україні, слід дотримуватися кількох важливих кроків та критеріїв, щоб забезпечити якість та надійність послуг. Ось декілька порад:

 • Перевірка ліцензії

Переконайтеся, що компанія має ліцензію на надання послуги КЕП від відповідних урядових органів. Це гарантує, що вони відповідають вимогам і нормам законодавства.

 • Репутація та історія компанії

Дослідіть репутацію компанії на ринку. Пошукайте відгуки та рецензії в інтернеті. Довгий та надійний досвід роботи зазвичай є позитивним індикатором.

 • Технічні можливості:

Переконайтеся, що компанія має сучасну і надійну інфраструктуру для видавання КЕП. Технічна підтримка також є важливою, оскільки КЕП може потребувати певного рівня технічних знань.

 • Ціни і вартість послуг

Порівняйте ціни на послуги КЕП різних постачальників. Уникайте компаній з надто низькими цінами, оскільки це може свідчити про низьку якість послуг. Ну і звісно переплачувати також не рекомендуємо. 

 • Політика безпеки та конфіденційності

Вивчіть політику компанії з питань безпеки та захисту конфіденційної інформації. Важливо, щоб ваш підпис завжди був надійно захищений.

 • Клієнтська підтримка

Переконайтеся, що компанія надає якісну клієнтську підтримку. Ви можете звертатися до них за допомогою у випадку технічних або інших проблем.

 • Інші послуги

Розгляньте, чи надає компанія додаткові послуги, такі як консультування з питань кібербезпеки чи юридична підтримка. Це може свідчити про більш кваліфіковану та досвідчену компанію, яка знає ринок та свою справу. 

 • Місцезнаходження та офіси

Перевірте, де розташовані офіси компанії та чи вони мають представництва в вашому регіоні. Це може бути важливим для зручності взаємодії, адже імовірно вам потрібно буде завітати до офісу надавача, щоб отримати КЕП.

 • Документи та угоди

Уважно ознайомтесь з будь-якими документами та угодами, які ви підписуєте з компанією, переконайтеся, що вони відповідають вашим очікуванням.

Зверніть увагу, що вибір надійного надавача КЕП — це важливе питання для забезпечення безпеки і надійності електронних підписів. Не поспішайте з вибором і ретельно досліджуйте опції, перш ніж приймати рішення.

А ми нагадуємо, що ЦСК «Україна» — це надійний кваліфікований надавач електронних послуг в Україні, центральні офіси якого перебувають у Києві, а також понад 200 представництв по всій території України. За період своєї діяльності ми видали понад 7 500 000 сертифікатів електронного підпису. 

До електронних довірчих послуг, надання яких забезпечує Надавач належать:

 • Електронна довірча послуга cтворення, перевірки та підтвердження кваліфікованого електронного підпису чи печатки.
 • Електронна довірча послуга формування, перевірки та підтвердження чинності кваліфікованого сертифіката електронного підпису чи печатки.
 • Електронна довірча послуга формування, перевірки та підтвердження кваліфікованої електронної позначки часу.

Якщо ви все ще вагаєтесь щодо купівлі КЕП або маєте запитання щодо доцільності КЕП саме для вас, ви завжди можете зателефонувати нашим фахівцям, які радо вам допоможуть:+380 44 206 72 30, +380 44 206 72 31