Використання електронного підпису на захищеному носії відтерміновано до 31.05.2022

Кабінет Міністрів України постановою від 23.02.2022 р. № 229 вніс зміни, зокрема, до Постанови КМУ від 09.12.2020 р. № 1236 «Про встановлення карантину та запровадження обмежувальних протиепідемічних заходів з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2». Вони передбачають, що продовжено термін дії карантину та обмежувальних протиепідемічних заходів в Україні для запобігання розповсюдження COVID-19 із 31 березня до 31 травня 2022 р.

Під час карантину дозволено використання електронних підписів чи печаток, що базуються на сертифікатах відкритого ключа, виданих кваліфікованими надавачами електронних довірчих послуг без відомостей про те, що особистий ключ зберігається у засобі КЕП чи печатки, користувачами електронних довірчих послуг для здійснення електронної взаємодії, електронної ідентифікації та автентифікації фізичних, юридичних осіб і представників юридичних осіб у разі, коли законодавством передбачено використання виключно кваліфікованих електронних підписів чи печаток (засобів кваліфікованого електронного підпису чи печатки, кваліфікованих електронних довірчих послуг) або засобів електронної ідентифікації з високим рівнем довіри.

Виняток постанови: здійснення в електронній формі правочинів, що підлягають нотаріальному посвідченню та/або державній реєстрації у випадках, установлених законом, та випадках, пов’язаних з високим ризиком для інформаційної безпеки, що визначається власниками відповідних інформаційних та інформаційно-комунікаційних систем з урахуванням обмежень, встановленими абзацом другим ч. 2 ст. 17 Закону України “Про електронні довірчі послуги”. У цих випадках захищені кваліфіковані електронні підписи залишаються обов’язковими.

Після закінчення карантину в Україні або закінчення дії інших відтермінувань, законодавством передбачається використання КЕП. Нагадуємо, що КЕП – це електронний підпис, який зберігається на захищеному носієві, а УЕП – файловий електронний підпис. Одним із найсучасніших видів захищених носіїв залишається хмарне сховище CloudKey. Також важливо, що використання CloudKey можливо у будь-якій точці світу. Для тих, хто зараз не може перебувати на робочому місці, це основна перевага, щоб завжди залишатися в робочому режимі.

Детальніше про хмарний захищений носій СloudKey читайте за посиланням.